Posted: 22 lipnja, 2020 by ivanafarkasskolehr in Početna

12. 6. slavimo Dan naše škole❤️
Ove je godine sve drugačije pa tako i naša proslava, no ono što se nije promijenilo su trud i rad naših učenika i nastavnika. Uživajte u onome što smo vam pripremili i proslavimo zajedno Dan škole u nadi kako ćemo idući proslaviti skupa!

Sudjelovanje učenika na natjecanjima

Posted: 22 lipnja, 2020 by ivanafarkasskolehr in Početna

Ovim putem želimo pohvaliti sve naše učenike te njihove učitelje i voditelje koji su nas predstavljali na natjecanjima.

Čestitke svima i puno sreće u daljnjem radu!

Kratku zahvalu pogledajte u video uratku. 🙂

m A s K e N b A l

Posted: 2 ožujka, 2020 by ivanafarkasskolehr in Početna

Dani zabave i mašte nisu mimoišli ni našu Školu. U ponedjeljak i utorak, 25. i 26. veljače 2020. godine u Školi je održan tradicionalni školski maskenbal. Taj utorak u školi je bilo živahno, glasno i šaroliko, baš kako i treba kada u posjet dođu maškare. Bilo je tu dalmatinera, baka i djedova, policajaca, liječnika, zatvorenika, spavalica …

Zabavili smo se i uz glazbu i ples uživali u zanimljivim maskama.

Kako je bilo, pogledajte u fotografijama. 🙂

Dobrodošlica Božiću

Posted: 19 prosinca, 2019 by ivanafarkasskolehr in Početna

Započelo je vrijeme posebne priprave za Božić. Vrijeme kad se svaka škola, svaka učionica preodijeva u novo ruho. Spremaju se za najljepše doba u godini. Školski hodnici, predvorja i učionice blistaju blagdanskim ugođajem i sve odiše svečanim raspoloženjem.

Vrijedne ruke učenika i učiteljica školske prostorije uspijevaju učiniti neodoljivim!

Pogledajte kako to izgleda ove godine! 🙂

Nadamo se da ste uživali u fotografijama.

Svim učenicima naše škole, djelatnicima i njihovim obiteljima želimo čestit i blagoslovljen Božić te uspješnu novu godinu!

Štrajk

Posted: 16 prosinca, 2019 by ivanafarkasskolehr in Početna

Štrajk je obilježio prvo polugodište ove školske godine. Učitelji su se odlučili sami boriti za njihova prava i pri tome dobili podršku cijeloga društva.

Odlučili smo istražiti što učenici naše škole misle o štrajku, što su radili za vrijeme štrajka te što misle da su učitelji radili. U nastavku vam donosimo rezultate istraživanja koje smo proveli na sto učenika naše škole.

Naše najmlađe, učenike prvoga i drugoga razreda upitali smo što je to štrajk i zašto učitelji štrajkaju. Evo nekih zanimljivih odgovora. 🙂

“Štrajk je kada učitelji ne dobiju što žele.” – učenica 2. razreda

“Štrajk je kada premijer glumi da nema novaca za učitelje.” – učenik 1. razreda

“Štrajk je kada imaš praznike, a učitelji dobiju plaću.” – učenik 2. razreda

“Mislim da učitelji štrajkaju da se odmore od učenika.” – učenica 2. razreda

“Učitelji su učili dok su štrajkali.” – učenica 1. razreda

“Učitelji su štrajkali da se učenici ne smrznu po ovoj zimi na putu do škole. ” – učenica 1. razreda

Učenici su za vrijeme štrajka uglavnom vrijeme provodili vani i to čak njih 50 %. 27 % učenika je vrijeme provodilo igrajući igrice, a 13 % učenika je gledalo filmove. Mala skupina od 10 % učenika je iskoristilo vrijeme bez nastave kako bi naučili gradivo koje nisu stigli i ispravili negativne ocjene.

Osim pitanja o provođenju slobodnog vremena učenika, pitali smo ih i što misle što su učitelji radili za vrijeme štrajka. 53 % učenika smatra kako su se učitelji za vrijeme štajka pripremali za nastavu. Njih 22 % vjeruje kako učitelji nisu dolazili u školu, dok 21 % vjeruje da su dolazili. Osim ponuđenih odgovora, učenici su dali i neka svoja mišljenja o tome što su učitelji radili tijekom štrajka. Tako neki misle da su plakali, drugi da su se borili za pravdu, a treći da su išli na putovanja.